Finanse

Sztabka złota – dobra inwestycja na przyszłość

Szukasz sztaby złota? Sprawdź https://goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Odkładanie pieniędzy na koncie bankowym czy deponowanie ich na lokacie nie jest już tak opłacalne jak jeszcze dziesięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale również i większe zrozumienie, że nie inwestowane środki przynoszą zysku doprowadziły do tego, iż szukamy sposobów, które umożliwią naszym pieniądzom przynosić za jakiś czas poboczny dochód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a w szczególności – złote sztabki.

Czy sztaba złota jest pewną inwestycją?

Przede wszystkim warto dobitnie podkreślić, że inwestycja środków w złoto w sztabkach to długoterminowa inwestycja. Złoto zazwyczaj nie ulega mniejszym i większym kryzysom obserwowanym w gospodarce, a wręcz destabilizacja gospodarcza i polityczna nierzadko zwiększa jego cenę. Oczywiście, można spostrzec wahania w jego wartości, jednak przeglądając jej historyczny wykres natychmiast daje się zauważyć, że z czasem idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od kilkuset lat ilość tego kruszcu dostępna na rynku pozostaje mniej więcej bez zmian. Dawno temu służył on jako waluta, obecnie jest wykorzystywany w elektronice, przemyśle chemicznym czy medycynie, jak również – nadal na dużą skalę – w złotnictwie i sztuce. Pomimo, że wydobycie złota jest nieprzerwane i w teorii powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu zastosowanego między innymi podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB albo odtwarzacze CD) jest częstokroć nieopłacalny, wobec tego zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i oczekuje się, iż przez kolejne lata ta tendencja nie powinien ulec zmianie.

Złoto w sztabkach – wytwarzane w różnorodnych rozmiarach

Słuchając o lokacie środków w złote sztabki większość inwestorów natychmiast oszacuje, że to nie dla nich, z powodu wysoki koszt. Jednak złote sztabki są wytwarzane w wielu rozmiarach, dlatego zasadniczo każdy może sobie pozwolić na lokatę jakiejś części oszczędności w ten metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g czy 5 g. Takie malutkie sztabki są również idealne jako upominek. Poważni inwestorzy, dysponujący większym kapitałem chętnie wybierają większe sztaby złota o wadze 50 g, 500 g, a także 1 kg. Warto jednak pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, inwestując w większą sztabkę kupimy złoto znacznie taniej. Po drugie, nie da się podzielić odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Zatem powinno się zamawiać złote sztabki o różnym ciężarze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są fabrycznie podzielone na niewielkie kawałki o wadze 1 g.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]