Finanse

Kredyt gotówkowy – jaka wysokość?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług świadczonych przez banki. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic dziwnego, bo można uzyskać tak już nieduże sumy – w wielu bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to 500 złotych. Może on także stać się sposobem pokrycia większych wydatków, ponieważ zazwyczaj jego największa kwota to nawet 100 000 złotych, jednak osoby o najwyższych zarobkach – między innymi prawnicy – są w stanie uzyskać aż 500 000 PLN. Odsetki kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do nawet 16 procent. Co poza tym warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym nie zapominać?

Jak można wywnioskować ze spotów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla różnych chętnych. Wniosek, który przedkładamy jest szybko analizowany, przez co środki otrzymujemy najwyżej po tygodniu, zaś dzięki niewielkim restrykcjom, mają szansę uzyskać go także klienci z niskimi dochodami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie udzielony wszystkim, gdyż tak jak przy każdym typie kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego można wydać na każdy cel – tak na zakup sprzętu AGD, jak i auta czy sfinansowanie wymarzonego urlopu.

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, iż łatwo wówczas o pomyłki, których skutkiem są zazwyczaj ogromne finansowe problemy. Z tego względu skorzystanie z konkretnej oferty musimy dokładnie przeanalizować, zwracając uwagę zarówno na odsetki, jak i pozostałe wydatki – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym rozwiązaniem niewątpliwie będą więc porady profesjonalnego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez większych komplikacji.