Finanse

Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

Szukasz informacji o tym, czym jest mass collect? Dobrze trafiłeś!

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę małym oraz dużym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin ta opcja?

Działanie usługi mass collect jest tak naprawdę niezwykle proste. Polega na przypisaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie sprawdza się tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna grupa kontrahentów, a więc np. w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych czy wszystkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, jednak uprzednie przypisanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do wykonania przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty bądź tradycyjny przelew). Korzystanie z mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie należności niż w przypadku księgowania manualnego, a jednocześnie na wyeliminowanie ewentualnych pomyłek, które mogą wyniknąć w trakcie tego procesu.

Czy warto wdrożyć mass collect?

Chociaż mass collect nie jest aktualnie oferowane we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi część banków spółdzielczych i ING Bank Śląski) wypada rozważyć jego wdrożenie w firmie, także takiej, która co miesiąc wystawia mniej niż setki faktur. Stosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a tym samym łatwiejsze kontrolowanie wpływających opłat) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]