Edukacja Żywność

Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Szukasz więcej informacji o warsztatach kulinarnych dla dzieci Kraków? Dobrze trafiłeś! Skieruj się tutaj.

Dzieci lubią pomagać w kuchni – ozdabiać ciasta czy wybierać i podawać składniki. Chcesz rozwijać zapał kulinarny Twojego malucha? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w wieku od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci nie tylko nabywają praktyczne umiejętności, ale też kształtują swoją kreatywność oraz uczą się samodzielności. A zarazem wyśmienicie się bawią. Łączenie niecodziennych smaków, opanowywanie prostych przepisów oraz dobieranie oraz mieszanie składników – to wszystko sprawia, że dzieci chętnie eksperymentują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się dodatkowo z zasadami, jakie obowiązują w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach partycypują także rodzice, jest to więc znakomita okazja do spędzenia wspólnie popołudnia z dzieckiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a następnie posmakować tego, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – także dla krnąbrnych pociech

Zajęcia organizowane są w Krakowie i trwają 3 godziny zegarowe. W trakcie warsztatów uczestnicy szykują deser oraz danie główne. Mali wielbiciele sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia aromatycznej, ozdobionej świeżymi dodatkami pizzy, czy też przygotować apetyczny makaron na słono lub słodko. W czasie warsztatów grupa przygotowuje także pyszną deser – mus z mascarpone i polewą owocową. Nauka poprzez udział w zabawie to znakomita metoda na spędzenie wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ukochanych posiłków niesie dzieciakom mnóstwo satysfakcji. Nawet bardzo przekorny maluch będzie z zaangażowaniem przykładać się do pieczenia idealnej pizzy bądź przystrajania tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi profesjonalny szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i odpowiednie nastawienie do dzieci.

Siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]