Edukacja

Kurs modelowania w Blender 3D – czego można się nauczyć?

Jeśli interesuje Cię aktualna oferta kursu Blender 3D, zajrzyj na domin-krakow.pl.

Świat rysunku bez ustanku ewoluuje i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe techniki na rzecz kreowania swoich prac tylko w formie cyfrowej. Komputery dają artystom nie tylko wolność wykonywania dzieł 2D, ale też modelowania obiektów 3D. Inicjacja nauki modelowania 3D nie wiąże się obecnie wielkimi wydatkami – każdy może przecież zainstalować program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który jednocześnie jest w pełni bezpłatny.

Nauka modelowania 3D we własnym zakresie jest frustrująca

Korzystania z każdej aplikacji można nauczyć się na własną rękę, niemniej jednak proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i często jest nadzwyczaj frustrujący. Z tej przyczyny zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie nadzwyczaj pomocne osobom, które niedawno odkryli Blender 3D. Zaznajamianie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nakładanie różnorodnych efektów i tekstur na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez kursanta wskazując elementy, które wymagają dopracowania oraz sugerując ku temu odpowiednie drogi. Jak w przypadku innych kursów najlepiej, żeby odbywał się on w małych grupach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność pożądana w świecie gier komputerowych i projektowania

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dzisiaj zdolnością poszukiwaną i cenioną przede wszystkim w świecie projektowania, gier komputerowych i filmu. Znajomość programu Blender 3D rozszerza tym samym pole manewru na rynku pracy. W trakcie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne dzieła, które potem można śmiało uwzględnić w swoim portfolio. Nie znaczy to natomiast, że kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży gier wideo i łączą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników takich warsztatów to po prostu hobbyści oraz artyści chcący rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności bądź spróbować nowych form ekspresji.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]