Edukacja

Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Kliknij w to miejsce, jeżeli potrzebujesz szczegółowych wiadomości w temacie malarstwa komputerowego.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat usiłuje nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego korzystają w głównej mierze z zaawansowanego oprogramowania. Mając świadomość tych realiów duży odsetek początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca stara się poznać popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – jaki software można stosować?

Jest kilka programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo iż służył w pierwszej kolejności jako software do obróbki fotografii, w mgnieniu oka stał się głównym oprogramowanie ilustratorów oraz game devów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak przykładowo ArtRage, Krita czy Affinity Photo, w których dzięki wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane temperą, farbami akrylowymi lub akwarelą. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość modyfikowania niefortunnych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Kurs digital paintingu online to nie tylko nauka podstaw działania oprogramowania

W zasadzie uczenie się digital paintingu odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć samemu, jednak by rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a zarazem poznać wszystkie opcje oprogramowania i najpopularniejsze triki stosowania pędzli, rekomendujemy wziąć udział w kursie przygotowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie kursy jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z autorem szkolenia.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]