Biżuteria

Subtelne piękno biżuterii z topazami

Znajdź topazy.

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych minerałów na świecie, przez co jest stosowany do produkcji tarczy ściernych. Oprócz tego jest też jednym z najładniejszych minerałów, a jego właściwości od lat są doceniane przez złotników i nabywców ozdób. Może przybierać rozmaite odcienie – od białego, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest cennym kamieniem – występuje tylko w Brazylii, Azji, Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest najczęściej obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu niepowtarzalnych wartości wizualnych.

Kolczyki i inna biżuteria z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany przede wszystkim do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale łączy się z owym metalem. Warto jednak zaznaczyć, iż w sklepach spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są również wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki i wisiorki, jednak złotnicy wytwarzają także innego rodzaju produkty. Para złotych kolczyków z topazami to często koszt rzędu 1000 złotych, natomiast za srebrne zapłacimy aż sześciokrotnie mniej.

Koniec problemów ze znalezieniem biżuterii z topazami

Z uwagi na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. By znaleźć wersje najbardziej odpowiadające danym gustom warto zatem udać się do kilku salonów – a to kosztuje dużo czasu. Aby tego uniknąć, powinniśmy zdecydować się na zakupy w internecie. Będzie to wyjście dużo prostsze, a oprócz tego wchodząc do sieci możemy także znaleźć pierścionki czy naszyjniki w promocyjnych cenach.