Biżuteria

Krótko o zapięciach srebrnych kolczyków

Srebrne kolczyki kupisz na www.bizutik.pl/kolczyki.

Kupując kolczyki wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich design, materiał wykonania i formę, ale również na zapięcie. Oto krótka lista często spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Tego typu zapięcie daje ogromny komfort noszenia i często jest używane w biżuterii w stylu art deco. Felerem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu w ciepłe dni, gdy nie nosi się szali, czapeczek ani odzieży z postawnym kołnierzem.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla pań, które nie mają przebitych uszu. Współcześnie dość rzadko używane.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie popularny jak klasyczny bigiel, jednak bezproblemowy w zakładaniu, z powodu odchylanej tylnej “klapce”. Na co dzień wykorzystuje się je przy droższych zestawach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma nikłą możliwość rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku drobnych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, z reguły złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem używane są często w biżuterii dziecięcej.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]