Biżuteria

Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Jeśli potrzebujesz mistycznego topazu, koniecznie wejdź na www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat szczyci się wielkim zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć na początku można błędnie stwierdzić, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są efektem odpowiedniej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na działanie dużej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – barwy

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że topaz przybiera purpurowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre skutki daje obrabianie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii lub na Syberii.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed chwilą napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często używają go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do eleganckich kreacji – świetnie prezentuje się również w pracy. Ważna jest również różnorodność barw, sprawiająca, że prościej można dobrać ozdoby do swojego stroju.